7 کلید موفقیت

مقالات

دانش‌آموزان و داوطلبان زیادی برای کنکور سراسری آماده می‌شوند و انگیزه‌ی کافی برای موفق شدن در کنکور و کسب یک نتیجه‌ی خوب در این رویداد مهم را دارند. اگر می‌خواهید داوطلب موفقی در کنکور باشید، به نکات زیر با دقت تمام توجه کنید و کلید‌های موفقیت در کنکور را بررسی کنید.

کلید ۱: امید و انگیزه

وقتی کاری را با امید و انگیزه شروع می‌کنید و با علاقه ادامه می‌دهید، نتیجه‌ی خوبی هم می‌گیرید. درس خواندن و آمادگی برای کنکور، انگیزه می‌خواهد. چه انگیزه‌ای بهتر از قبولی در دانشگاه و تحصیل در رشته‌ی مورد علاقه، چه امیدی بیش‌تر از موفق شدن در کنکور و چه هدفی مهم‌تر از تلاش برای ساختن آینده!

 

 

کلید ۲: تلاش و پشتکار

برای موفق شدن در هر کاری تلاش و پشتکار مهم‌تر و مؤثرتر از هوش و استعداد ذاتی است. درس خواندن یعنی تلاش برای یادگیری، تلاش بیش‌تر و مداوم‌ یعنی یادگیری بهتر و کامل‌تر و یادگیری بهتر یعنی مسلط شدن به همه‌ی نکات و مفاهیم.

کلید ۳: خودباوری

وقتی با اطمینان و باور قلبی اقدام به انجام کاری می‌کنید و خودتان و توانایی‌های‌تان را باور دارید، نتیجه‌ی بهتر و مطلوب‌تری هم می‌گیرید. زیاد درس بخوانید، خوب درس بخوانید، به همه‌ی نکات و مفاهیم توجه کنید، به توانایی‌های‌تان ایمان داشته باشید و به نقاط قوتی که دارید، همواره افتخار و اعتماد کنید.

کلید ۴: برنامه‌ریزی

وقتی برنامه‌ریزی مشخصی برای انجام کارهای‌تان دارید، هم کارها را به نحو احسن انجام می‌دهید و هم از انجام آن‌ها لذت می‌برید و حس خوبی دارید. برای مطالعه‌ی همه‌ی درس‌ها برنامه داشته باشید. با برنامه‌ریزی، زیاد درس بخوانید و متعادل. یک‌برنامه‌ای باشید و مسیر مشخصی را برای حرکت یک‌ساله‌ی خود انتخاب کنید و همواره طبق آن حرکت کنید و سعی کنید از مسیر صحیح مطالعه خارج نشوید.

کلید ۵: انتخاب درست

انتخاب درست، علاوه بر این‌که تضمین‌کننده‌ی موفقیت است، باعث ایجاد آرامش و اطمینان قلبی در افراد می‌شود. اولین و مهمترین گام برای شروع یک مطالعه‌ی موفق، انتخاب منابع مناسب برای درس خواندن است. در انتخاب منابع مطالعاتی دقت کنید و منابعی را انتخاب کنید که مناسب، کاربردی و حاصل خرد جمعی و تألیف گروهی باشند.

کلید ۶: محک و ارزیابی

ارزیابی مرحله به مرحله در انجام کارها باعث کسب تجربه و شناسایی نقاط قوت و توجه به نقاط ضعف می‌شود. ارزیابی مرحله به مرحله‌ی آموخته‌ها و یادگیری‌ها، باعث تکمیل یادگیری‌ها و تثبیت نقاط قوت پایدار و تبدیل یادگیری‌های ناقص به کامل می‌شود و تلاش برای برطرف کردن نقاط ضعف و مبهم یادگیری بیش‌تر می‌شود. 

کلید ۷: هدف‌گذاری

این روشنی هدف است که انگیزه ایجاد می‌کند و انرژی زیادی برای پیمودن مسیر و رسیدن به هدف را ایجاد می‌کند. آمادگی برای کنکور هدف می‌خواهد؛ یک هدف‌گذاری بلند‌مدت. رسیدن به این هدف‌گذاری بلند‌مدت، مستلزم به سرانجام رساندن هدف‌گذاری‌های کوتاه‌مدت و میان‌مدت است. برای هر مرحله از یادگیری، هدف‌گذاری کنید؛ هدف‌گذاری برای تثبیت و حفظ نقاط قوت و برطرف کردن نقاط ضعف.images772

و اما؛

کلید ۱ + ۷:  ؟؟؟

کلید آخر را خودتان پیدا کنید. به نظر شما کلید نهایی که تکمیل‌کننده‌ی این هفت مرحله است، چیست؟

حدس می‌زنید کلید طلایی موفقیت در کنکور چه می‌تواند باشد؟

بدون دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

مقالات
توضیحات استاد حسین احمدی در مورد رشته مرمت و احیای بناهای تاریخی

توضیحات استاد حسین احمدی در مورد رشته مرمت و احیای بناهای تاریخی رشته حفاظت و مرمت بناهای تاریخی : تعدد، تنوع و اهمیت بناها و محوطه‌های تاریخی و بالا بردن کیفیت توان اجرایی در زمینه مرمت و حفاظت از این بناها، بیانگر ضرورت تربیت متخصص حفاظت و مرمت بناهای تاریخی …

مقالات
تدریس موارد کلیدی رشته موزه داری از استاد حسین احمدی

تدریس موارد کلیدی رشته موزه داری از استاد حسین احمدی دیباچه: جمع‌آوری و نگهداری آثار و اشیا در مجموعه‌ها و موزه‌ها سابقه دیرینه دارند. لیکن نگرش صحیح امروزی به موزه جایگاه آن را از محل نگهداری و تماشای اشیا به محلی با مشخصات یک مرکز پژوهش و آموزش و یک …

مقالات
توصیه های استاد حسین احمدی در مورد رشته نقاشی

توصیه های استاد حسین احمدی در مورد رشته نقاشی می‌گویند “زئوس” و “پاراسیو” از معروفترین نقاشان یونان باستان بودند و با یکدیگر رقابت داشتند. روزی آنها در یک مسابقه نقاشی در حضور مردم شرکت کردند تا بهترین نقاش یونانی انتخاب شود. “زئوس” روی تابلوی خود یک خوشه انگور کشید و …

تماس با خط 1
تماس با خط 2